EC Manchester

YAŞ GRUBU – ÜLKE: 16+ / İngiltere
OKUL MERKEZİNİN İSMİ: EC Manchester
OKUL TANITIM YAZISI:  

Manchester, İngiltere’nin yaşamak, çalışmak ve eğitim almak için gerçekten keyif verici bir yerdir. 190 varış noktasından direkt seferler ile kolayca ulaşabileceğiniz bu heyecan verici ve tarihi metropol, ayrıca Göller Bölgesi, Peak Bölgesi, Liverpool, Kuzey Galler deniz şehri ve Chester gibi Kuzey Batı’nın birçok cazibe merkezine oldukça yakındır. Sanat ve kültür ile yaşayan hareketli bir metropol olan Manchester, İngiltere’nin sanayi devriminde önemli bir role sahipti. Bu gururlu kırmızı tuğla şehir, samimi mahallelerin ve yerel halkının sıcak kanlılığıyla ünlüdür. EC Manchester, devrim niteliğinde, girişimci ve yenilikçi şehrin merkezinde, özellikle birinci sınıf futbol, canlı müzik ortamı ve sıcak doğa dostu cazibesi ile ünlü bir butik okuldur.

EC Manchester okulunda öğrencilerin ücretsiz olarak kullanabileceği ücretsiz Wi-Fi, kütüphane, çalışma odaları ve ortak kullanım alanları vardır. Okulda 9 adet moderm ekipmanlarla donatılmış sınıf ve 18 öğrenci bilgisayarı bulunmaktadır. Sınıflar en fazla 15 kişiliktir ve ortalama sınıf yoğunluğu 12 öğrencidir. Merkez öğrencilerine kurs materyallerini ücretsiz olarak vermektedir. Okuldaki Türk öğrenci yoğunluğu %6’dır. Dilerseniz ücretsiz olarak sunulan IELTS sınıfları, CV hazırlama ve Kahvaltı Kulübü gibi atölye çalışmalarına katılabilirsiniz.

Okul öğrencilerine ücretli ve ücretsiz olarak geziler düzenlemektedir. National Futboll Museum, film geceleri, salsa ve bowling gibi ücretsiz aktivitelere katılabilirsiniz. Dilerseniz Liverpool, Blackpool ve Lake District gibi yerlere yapılan ücretli gezilere katılabilirsiniz.

TEMEL BİLGİLER:   LOKASYON:   Manchester
YAŞ GRUBU:    16+
KONAKLAMA:    Aile yanı, yurt konaklama
AKTİVİTELER:    Sosyal etkinlikler ve geziler
ÜCRET:    Haftalık 265 Pound’dan başlayan fiyatlarla
EĞİTİM ÇEŞİTLERİ 1. Genel İngilizce
2. Yoğun İngilizce
3. İş İngilizcesi
4. Akademik Sömestir / Yıl
5. Yoğun Akademik Sömestir / Yıl
6. Cambridge Sınav Hazırlığı
7. IELTS Sınav Hazırlığı
8. Bire bir İngilizce
KONAKLAMA: Aile yanı ve yurt konaklama seçenekleri mevcuttur.
AKTİVİTELER: Ek ücret ile haftalık sosyal aktiviteler ve geziler.