EC Los Angeles

YAŞ GRUBU – ÜLKE: 16+ / ABD
OKUL MERKEZİNİN İSMİ: EC Los Angeles
OKUL TANITIM YAZISI:   Santa Monica hakkındaki her şey karşı konulmazdır. Sayısız dükkan ve restoran, üç milden daha uzun olan beyaz kumsalı ve sokaklarda yürürken görebileceğiniz ünlüler sizleri bekliyor. EC Los Angeles, modern bir öğrenme mekanı olup, Santa Monica plajına sadece 5 dakikalık yürüme mesafesinde ve ünlü 3. Cadde Gezintisi’nin tüm yemek, alışveriş ve gece hayatına 2 dakika uzaklıktadır. Santa Monica Plajı, yılın %90’ı boyunca güneşli olan Güney Kaliforniya kıyı şeridinin en üst sırasıdır. Yakınlardaki Santa Monica İskelesi, meşhur güneş enerjisi ile çalışan dokuz kat yüksek Dönme dolap ve çok sayıda lezzetli yemek tezgahları ile kalabalığın içine karışıp unutulmaz anlar yaşayabilirsiniz.
EC Los Angeles okulunda öğrencilerin ücretsiz olarak kullanabileceği ücretsiz Wi-Fi, kütüphane, kafeterya ve üniversite başvuruları için akademik danışmanlık hizmetleri vardır. Okulda 21 adet moderm ekipmanlarla donatılmış sınıf ve 29 öğrenci bilgisayarı bulunmaktadır. Sınıflar en fazla 15 kişiliktir ve ortalama sınıf yoğunluğu 12 öğrencidir. Okuldaki Türk öğrenci yoğunluğu %7’dir. Merkez öğrencilerine kurs materyallerini ücretsiz olarak vermektedir. Dilerseniz ücretsiz olarak sunulan Writing Wonders ve Breaking News adlı atölye çalışmalarına katılabilirsiniz !
Okul öğrencilerine ücretli ve ücretsiz olarak geziler düzenlemektedir. EC Los Angeles öğrencileri için ücretsiz fim geceleri, plaj voleybolu, Beverly Hills turu ve Santa Monica turu düzenlemektedir. Hollywood, Disneyland, Universal Studios ve Las Vegas gibi yerlere yapılan ücretli gezilere katılabilirsiniz.
TEMEL BİLGİLER:   LOKASYON:    Los Angeles
YAŞ GRUBU:    16+
KONAKLAMA:    Aile yanı, yurt konaklama
AKTİVİTELER:    Sosyal etkinlikler ve geziler
ÜCRET:    Haftalık 380 Dolar’dan başlayan fiyatlarla
EĞİTİM ÇEŞİTLERİ 1. Genel İngilizce
2. Yarı Yoğun İngilizce
3. Yoğun İngilizce
4. İş İngilizcesi
5. Akademik İngilizce
6. Akademik Sömestir / Yıl
7. Yoğun Akademik Sömestir / Yıl
8. Crambridge Sınav Hazırlığı
9. TOEFL Sınav Hazırlığı
10. Bire bir İngilizce
11. California Dreamin’
KONAKLAMA: Aile yanı ve yurt konaklama seçenekleri mevcuttur.
AKTİVİTELER: Ek ücret ile haftalık sosyal aktiviteler ve geziler.