EC Boston

YAŞ GRUBU – ÜLKE: 16+ / ABD
OKUL MERKEZİNİN İSMİ: EC Boston
OKUL TANITIM YAZISI:   Boston, birinci sınıf eğitim kurumları, ikonik spor takımları ve Amerikan bağımsızlığının doğum yeri olmasıyla ünlüdür. Boston’daki EC İngilizce okulumuz, 1992 yılında kurulmuş olup, ABD tarihinin en önemli yerlerinden Faneuil Hall’da ve bugün Amerika’nın akademik olarak en canlı bölgesinde bulunmaktadır. Boston şehri, Harvard ve MIT gibi dünya standartlarındaki üniversitelerin ve akademik mükemmelliğin gerçek merkezidir. Güvenli, güleryüzlü ve yaşamak için harika bir şehir olan bu yer, modern gökdelenler, tarihi yerler, şaşırtıcı restoranlar ve hareketli bir sanat ortamıyla buluşuyor. EC Boston, sahil şeridine mağazalara, restoranlara ve cazibe merkezlerine sadece birkaç dakika uzaklıktadır.
EC Boston okulunda öğrencilerin ücretsiz olarak kullanabileceği ücretsiz Wi-Fi, kütüphane, çalışma odaları, ortak kullanım alanları, mutfak ve üniversite başvuruları için akademik danışmanlık hizmetleri vardır. Okulda 18 adet moderm ekipmanlarla donatılmış sınıf ve 19 öğrenci bilgisayarı bulunmaktadır. Sınıflar en fazla 15 kişiliktir ve ortalama sınıf yoğunluğu 12 öğrencidir. Okuldaki Türk öğrenci yoğunluğu %5’tir. Merkez öğrencilerine kurs materyallerini ücretsiz olarak vermektedir.
Okul öğrencilerine ücretli ve ücretsiz olarak geziler düzenlemektedir. Boston’da bulunan yerel marketleri, üniversiteleri ve Boston Public Libary’yi ücretsiz gezebilir veya New York, Washington DC ve Niagara Falls gibi yerlere yapılan gezilere katılabilirsiniz.
TEMEL BİLGİLER:   LOKASYON:    Boston
YAŞ GRUBU:    16+
KONAKLAMA:    Aile yanı, yurt konaklama
AKTİVİTELER:    Sosyal etkinlikler ve geziler
ÜCRET:    Haftalık 370 Dolar’dan başlayan fiyatlarla
EĞİTİM ÇEŞİTLERİ 1. Genel İngilizce
2. İş İngilizce
3. Akademik İngilizce
4. Akademik Sömestir
5. TOEFL Sınav Hazırlığı
6. Bire bir İngilizce
KONAKLAMA: Aile yanı ve yurt konaklama seçenekleri mevcuttur.
AKTİVİTELER: Ek ücret ile haftalık sosyal aktiviteler ve geziler.