Eagham – Royal Holloway College

YAŞ GRUBU – ÜLKE: 10-17 Yaş / İngiltere
OKUL MERKEZİNİN İSMİ: Eagham – Royal Holloway College
OKUL TANITIM YAZISI:  

Okul, İngiltere’nin en eski ve seçkin okullarının başında gelmektedir. Kraliçe Victoria’nın isteğiyle ilk olarak bayan öğrencilere yönelik olarak açılmış olup, daha sonra Londra Üniversitesi’ne bağlı olarak karma eğitim vermeye başlamıştır. Kampüs, Londra’ya 22 km. uzaklıktaki Egham kasabasında yer almaktadır. Londra’ya her 10 dakikada bir düzenlenen tren seferlerinin olması, ekstra geziler planlamaya olanak sağlamaktadır. Ana okul binasının yanı sıra öğrencilerin konakladığı modern konforlu binalar ve geniş spor alanlarıyla kampüs, öğrenciler için rahat ve güvenli bir ortam sunmaktadır. Derslerden arta kalan vakitlerde dinlenirken ya da spor yaparken arkadaşlıklarını daha da pekiştirme fırsatı bulacaklardır. Zengin mutfağı, Egham Kasaba merkezine yürüyerek sadece 10 dakika olması, İngiltere’nin ilk on üniversitesi içinde sayılan Royal Holloway University’nin diğer artıları olarak sayılabilir.

Program; haftada 20 ders İngilizce eğitimi, 4 tam gün gezileri; Thames Nehri’nde tekne gezisi ve disko, London Eye ve Londra Kulesi, British Museum, Brighton, Oxford ve yarım gün turları Egham gibidir.

TEMEL BİLGİLER:   LOKASYON:    Eagham
YAŞ GRUBU:    10-17 Yaş
KONAKLAMA:    Kampüs Konaklama
AKTİVİTELER:    Basketbol, Futbol, Tenis, Voleybol, Badminton, Sport Turnuvaları, Sanatsal Aktiviteler, Geziler
KONAKLAMA: 1000 öğrenci kapasiteli, 6 – 8 daireden oluşan kampüsün içerisindeki apartmanlarda, tek kişilik tuvalet ve banyolu odalarda tam pansiyon şeklindedir.