Barcelona – Summer Camp

YAŞ GRUBU – ÜLKE: 5-18 Yaş / İspanya
OKUL MERKEZİNİN İSMİ: Barcelona – Summer Camp
OKUL TANITIM YAZISI:  

Kozmopolitan atmosferi, Akdeniz plajları, baş döndürücü mimarisi ile Barcelona, Avrupa’nın en üstteki şehirlerinden birisidir. Eğitimler, Barcelona Üniversitesi’nin modern kampüsünde verilir ve konaklamalar da aynı yerde yapılır. 150 öğrenci kapasiteli olan okulun % 40’ı İspanyol öğrencilerden oluşur. Sitges, Tarragona, Park Guell, Tibidabo Eğlence Parkı gezileri yapılır.

Haftada 20 ders İspanyolca eğitimi. Aktiviteler; Müzik, tiyatro, el sanatları, yemek pişirme, dans, flamenco, basketbol, voleybol, futbol, beyzbol, yüzme, okçuluk, badminton, hokey, gibi çeşitli sporlar; hazine avcılığı, geleneksel kamp oyunları, tema geceleri – kovboy ve kızılderililer, ortaçağ gibi – kamp diskosu ve dans gibi aktiviteler. Geziler; kampüslerin yerine göre Toledo, Avila, Salamanca, Seville, Granada, Tarifa, Segovia, Alicante, Sagunto ve Portekiz’e geziler düzenlenir. Workshoplar; Açık hava sporları, Müzik ve Perküsyon, Gazetecilik, Sanat ve El Sanatları, Dans, Flamenco, Tiyatro, İlk Yardım (Hayat Kurtarma), Sirk ve Hokkabazlık, Yemek Pişirme gibidir.

TEMEL BİLGİLER:   LOKASYON:    Barcelona
YAŞ GRUBU:    5-18 Yaş
KONAKLAMA:    Kampüs Konaklama
AKTİVİTELER:    Müzik, tiyatro, el sanatları, yemek pişirme, dans, flamenco, basketbol, voleybol, futbol, beyzbol, yüzme, okçuluk, badminton, hokey, gibi çeşitli sporlar; hazine avcılığı, geleneksel kamp oyunları, tema geceleri – kovboy ve kızılderililer, ortaçağ gibi – kamp diskosu ve dans
KONAKLAMA: Okul yurdunda 3 – 4 kişilik odalarda kalınır.