Winchester – Sparsholt College

YAŞ GRUBU – ÜLKE: 10-17 Yaş / İngiltere
OKUL MERKEZİNİN İSMİ: Winchester – Sparsholt College
OKUL TANITIM YAZISI:  

Kolej, İngiltere’nin eski başkentlerinden ve muhteşem katedrale sahip Winchester’de 1899 yılında kurulmuştur. Modern alışveriş merkezleri, restoranları ve yeşil alanlarıyla büyüleyici bir atmosfere sahiptir. Zengin bir tarihe, muhteşem bir mimariye, dar ve dönemeçli caddelere sahip şehir, Londra’ya 2 saat uzaklıktadır. Yeşillikler içindeki kolej, 100 yılın üzerindeki tarihi ile İngiltere’nin en geniş ziraat okullarındandır. Yüksek standartlarda son derece kaliteli eğitiminin yanı sıra sunduğu sportif, sanatsal ve kültürel aktivitelerle de öğrencilere unutulmaz yaz kampı deneyimleri yaşatmaktadır. Kampüs, şehir merkezinde 6 km uzaklıktadır.

Program; haftada 20 ders İngilizce eğitimi, 4 tam gün gezileri; Londra şehir turu, St Paul’s Katedrali, Ulusal Galeri, ünlü Oxford Caddesinde alışveriş ve Thames Nehri’nde tekne gezisi ve disko, Oxford, Brighton ve 2 yarım gün turları ise Guildford şehrinde yapılmaktadır.

TEMEL BİLGİLER:   LOKASYON:    Winchester
YAŞ GRUBU:    10-17 Yaş
KONAKLAMA:    Kampüs Konaklama
AKTİVİTELER:    Spor Turnuvaları, Sanatsal Aktiviteler, Geziler
KONAKLAMA: Konaklamalar; 400 öğrenci kapasiteli kampüsün içerisindeki 6 – 8 daireden oluşan apartmanlarda, tek veya çift kişilik tuvalet ve banyolu odalarda tam pansiyon şeklindedir.