Kaplan International Boston Harvard Square

YAŞ GRUBU – ÜLKE: 16+ / ABD
OKUL MERKEZİNİN İSMİ: Kaplan International Boston Harvard Square
OKUL TANITIM YAZISI:   Canlı öğrenci nüfusunun içinde, bilgiyle dolu bir atmosferde öğrenim için idealdir. Boston Bölgesi’nin bu köşesi, dünyaca ünlü Harvard University’ye ev sahipliği yapar. Bu bölge, sayısız açık hava kafesi, kitapçıları, giyim mağazaları ve daha birçok şeyi ile öğrenciler için ideal bir yerdir. Amerika’nın en eski yüksek öğrenim kurumu Harvard’ın harika kampüsünün yanında bulunan okul, Boston şehir merkezine sadece on dakika mesafededir. Kırmızı hat metrosu ve birçok otobüs durağı birkaç dakika uzaklıktadır.

Kurslar her hafta Pazartesi günü başlamaktadır. Sınıflar en fazla 15 kişiliktir. Dersler entegre beceriler yaklaşımı ile okuma, yazma, dinleme, konuşma, dilbilgisi, kelime bilgisi ve telaffuz üzerine yoğunlaşmaktadır. Dersler teknolojik olarak donanımlı sınıflarda yapılmaktadır. Kurs süresi 2 ile 52 hafta arasındadır. Okulda kablosuz ağ, öğrenci salonu, multimedya laboratuvarı ve engelliler için erişim imkanı bulunmaktadır.

Kaplan kurslarının hepsinin sonunda İngilizce yeterliliğinizi kanıtlayan Kaplan Sertifikası alırsınız. Ancak birçok kurum; üniversite, vize veya iş başvurularında İngilizce seviyenizi belgeleyen sınav sonuçları istemektedir. Kaplan Dil okulu öğrencilerine IELTS Sınav Hazırlığı, Cambridge Sınav Hazırlığı, TOEFL IBT, GRE ve GMAT sınavları için özel kurslar sunmaktadır.
TEMEL BİLGİLER:   LOKASYON:    Boston Harvard Square
YAŞ GRUBU:    16+
KONAKLAMA:    Aile yanı, Öğrenci yurdu
AKTİVİTELER:    –
ÜCRET:    Haftalık 405 Dolar’dan başlayan fiyatlarla.
EĞİTİM ÇEŞİTLERİ 1. Tatilde İngilizce
2. Genel İngilizce
3. Yoğun İngilizce
4. İş İngilizcesi
5. TOEFL iBT ve Akademik İngilizce
6. KEY (Kaplan İngilizce Yılı)
7. GMAT Hazırlığı
8. GRE Hazırlığı
9. Akademik Yıl
KONAKLAMA: Aile yanı ve öğrenci yurdu konaklama seçenekleri vardır.