Kaplan International Berkeley

YAŞ GRUBU – ÜLKE: 16+ / ABD
OKUL MERKEZİNİN İSMİ: Kaplan International Berkeley
OKUL TANITIM YAZISI:   Güzel mağazaları ve barları ile küçük ve konforlu bir şehirde öğrenci kültürü yaşama imkanı. University of California, Berkeley’den bir blok ötede öğrenci hayatını sizlere sunar. Bu çeşitlilik sahibi akademik şehirde kampüsün sunduğu konserlerin ve derslerin tadını çıkarabilirsiniz. Çevredeki güzel tepelerde doğa yürüyüşü yapın ya da San Francisco’nun merkezine gitmek için otuz dakikalık metro yolculuğu yapın. Şehir merkezindeki Berkele BART istasyonu ve birçok otobüs durağı okulun hemen karşısındadır. Eğer bisikleti toplu taşımaya tercih ediyorsanız, burada bisiklet kullanabileceğiniz ve bisiklet parkı için birçok alan bulunur.

Kurslar her hafta Pazartesi günü başlamaktadır. Sınıflar en fazla 15 kişiliktir. Dersler entegre beceriler yaklaşımı ile okuma, yazma, dinleme, konuşma, dilbilgisi, kelime bilgisi ve telaffuz üzerine yoğunlaşmaktadır. Dersler teknolojik olarak donanımlı sınıflarda yapılmaktadır. Kurs süresi 2 ile 52 hafta arasındadır. Okulda kablosuz ağ, kütüphane, öğrenci salonu, multimedya laboratuvarı, kafeterya, bahçe/açık hava alanı ve engelliler için erişim imkanı bulunmaktadır. Okul aynı zamanda Cambridge ve IELTS sınav merkezidir.

Kaplan kurslarının hepsinin sonunda İngilizce yeterliliğinizi kanıtlayan Kaplan Sertifikası alırsınız. Ancak birçok kurum; üniversite, vize veya iş başvurularında İngilizce seviyenizi belgeleyen sınav sonuçları istemektedir. Kaplan Dil okulu öğrencilerine IELTS Sınav Hazırlığı, Cambridge Sınav Hazırlığı, TOEFL IBT, GRE ve GMAT sınavları için özel kurslar sunmaktadır.
TEMEL BİLGİLER:   LOKASYON:    Berkeley
YAŞ GRUBU:    16+
KONAKLAMA:    Aile yanı, Öğrenci yurdu
AKTİVİTELER:    –
ÜCRET:    Haftalık 415 Dolar’dan başlayan fiyatlarla.
EĞİTİM ÇEŞİTLERİ 1. Tatilde İngilizce
2. Genel İngilizce
3. Yoğun İngilizce
4. TOEFL iBT ve Akademik İngilizce
5. KEY (Kaplan İngilizce Yılı)
6. GMAT Hazırlığı
7. GRE Hazırlığı
8. Akademik Yıl
KONAKLAMA: Aile yanı ve öğrenci yurdu konaklama seçenekleri vardır.