Kaplan International Cairns

YAŞ GRUBU – ÜLKE: 16+ / Avustralya
OKUL MERKEZİNİN İSMİ: Kaplan International Cairns
OKUL TANITIM YAZISI:   Cairns yağmur ormanlarının mercan resifleriyle buluştuğu yıl boyu tropikal iklime sahip bir şehirdir. Macerayla dolu Cairns, göz kamaştırıcı büyük bariyer resiflerine, tropik Daintree Yağmur Ormanına ve Cape Tribulation’a geçiş kapısıdır. Burası parlak güneşle tertemiz suların tadını en iyi şekilde çıkarabileceğiniz bir yerdir. Tüplü veya şnorkelle dalışı deneyin, kır yürüyüşü yapın veya ünlü Kuranda Skyrail ile yağmur ormanlarının manzarasını izleyin. Merkezi konumdaki okul deniz kıyısına ve Cairns’in en büyük AVM’sine yakındır. Çevrede birçok otobüs durağı vardır ve Cairns boyunca bisikletle dolaşmak oldukça kolaydır.
Kurslar her hafta Pazartesi günü başlamaktadır. Sınıflar en fazla 15 kişiliktir. Dersler entegre beceriler yaklaşımı ile okuma, yazma, dinleme, konuşma, dilbilgisi, kelime bilgisi ve telaffuz üzerine yoğunlaşmaktadır. Dersler teknolojik olarak donanımlı sınıflarda yapılmaktadır. Kurs süresi 2 ile 52 hafta arasındadır.
Okulda kablosuz ağ, kütüphane, öğrenci salonu, multimedya laboratuvarı, kafeterya ve bahçe/açık hava alanı bulunmaktadır. Okul aynı zamanda Cambridge ve IELTS sınav merkezidir.
Kaplan kurslarının hepsinin sonunda İngilizce yeterliliğinizi kanıtlayan Kaplan Sertifikası alırsınız. Ancak birçok kurum; üniversite, vize veya iş başvurularında İngilizce seviyenizi belgeleyen sınav sonuçları istemektedir. Kaplan Dil okulu öğrencilerine IELTS Sınav Hazırlığı, Cambridge Sınav Hazırlığı, TOEFL IBT, GRE ve GMAT sınavları için özel kurslar sunmaktadır.
TEMEL BİLGİLER:   LOKASYON:    Cairns
YAŞ GRUBU:    16+
KONAKLAMA:    Aile yanı, Öğrenci yurdu
AKTİVİTELER:    –
ÜCRET:    Haftalık 290 Avustralya Doları’ndan başlayan fiyatlarla.
EĞİTİM ÇEŞİTLERİ 1. Tatilde İngilizce
2. Yoğun İngilizce
3. IELTS Hazırlığı (Yoğun)
4. Akademik Amaçlar için İngilizce
5. İngilizce + Dalış
6. Cambridge Sınav Hazırlığı
7. Akademik Yıl
KONAKLAMA: Aile yanı ve öğrenci yurdu konaklama seçenekleri vardır.