EC Washington DC

YAŞ GRUBU – ÜLKE: 18+ / ABD
OKUL MERKEZİNİN İSMİ: EC Washington DC
OKUL TANITIM YAZISI:   ABD siyasetinin merkez üssü ve ünlü anıtlar ve müzelerle dolu olan Washington, eğitim almak için heyecan uyandıran bir ortam sunmaktadır. Washington, uluslararası ve kozmopolit bir şehir olarak alışveriş, yemek ve gece hayatı sunmaktadır. Şehir, Forbes tarafından genç profesyoneller için ABD’nin en mutlu üçüncü şehri olarak sıralanıyor. Bu şehir, siyasal iktidarın merkez üssü ve Amerikan tarihinin ve kültürünün en son vitrinidir. Smithsonian Enstitüsünün birinci sınıf müzeleri ve bir dizi ünlü tursitik gezilecek yerler sizleri bekliyor. ABD başkenti, birçok önde gelen ulusal ve uluslararası organizasyona ev sahipliği yapmaktadır. Washington EC İngilizce okulu Downtown bölgesinde olup White House, Smithsonian ve Kennedy Center’a yürüme mesafesindedir.
EC Washington DC okulunda öğrencilerin ücretsiz olarak kullanabileceği ücretsiz Wi-Fi, kütüphane, ve üniversite başvuruları için akademik danışmanlık hizmetleri vardır. Okulda 11 adet moderm ekipmanlarla donatılmış sınıf ve 11 öğrenci bilgisayarı bulunmaktadır. Sınıflar en fazla 15 kişiliktir ve ortalama sınıf yoğunluğu 12 öğrencidir. Merkez öğrencilerine kurs materyallerini ücretsiz olarak vermektedir. Dilerseniz ücretsiz olarak sunulan konuşma, telaffuz ve yazı teknikleri derslerine katılabilirsiniz !
Okul öğrencilerine ücretli ve ücretsiz olarak geziler düzenlemektedir. US Capitol, Pentagon ve Smithsonian Museum ücretsiz gezilerden bazılarıdır. New York, Philadelphia ve Virginia Beach gibi yerlere yapılan ücretli gezilere katılabilirsiniz. Okulda ücretsiz olarak film geceleri, öğleden sonra oyunları, futbol maçları, bowling gibi etkinlikler düzenlenmektedir
TEMEL BİLGİLER:   LOKASYON:    Washington DC
YAŞ GRUBU:    18+
KONAKLAMA:    Aile yanı, yurt konaklama
AKTİVİTELER:    Sosyal etkinlikler ve geziler
ÜCRET:    Haftalık 370 Dolar’dan başlayan fiyatlarla
EĞİTİM ÇEŞİTLERİ 1. Genel İngilizce
2. Yarı Yoğun İngilizce
3. Yoğun İngilizce
4. İş İngilizcesi
5. Akademik Sömestir
6. Yoğun Akademik Sömestir
7. Bire bir İngilizce
KONAKLAMA: Aile yanı ve yurt konaklama seçenekleri mevcuttur.
AKTİVİTELER: Ek ücret ile haftalık sosyal aktiviteler ve geziler.