Canterbury – University of Kent

YAŞ GRUBU – ÜLKE: 12-17 Yaş / İngiltere
OKUL MERKEZİNİN İSMİ: Canterbury – University of Kent
OKUL TANITIM YAZISI:  

Tipik tarihi bir İngiliz şehri olan ve en çok turistik ziyaretçi alan Canterbury, İngiltere’nin güney doğusunda Kent bölgesindedir ve en eski katedral bu şehirdedir. Birçok yeri trafiğe kapalı olan şehirde restoranlar ve ilgi çekici kafeler bulunur. Canterbury, birçok plaja da çok yakındır. Üniversite 300 hektar alanda kurulmuş olup, şehir merkezine 25 dakika yürüme uzaklığındadır. Okulda, spor salonu, squash kortu, tırmanma duvarı, oyun alanları bulunur. Sinema, kafe, ATM, mini – supermarket bulunur.

Program; haftada 20 ders İngilizce eğitim verilir, yapılan tam gün gezileri, Londra ve Brighton gibidir. Canterbury şehir turunda ise St. Augustine’s Abbey, St. Martin’s Kilisesi, Norman Kalesi ziyaret edilir. Futbol, basketbol, voleybol, rugby, dans, temalı disko gecesi, karaoke, masal geceleri yapılan aktivite ve sporlar arasındadır.

TEMEL BİLGİLER:   LOKASYON:    Canterbury
YAŞ GRUBU:    12-17 Yaş
KONAKLAMA:    Kampüs Konaklama
AKTİVİTELER:    Futbol, Basketbol, Voleybol, Rugby, Dans, Kriket, Temalı Disko Gecesi, Karaoke, Masal Geceleri, Geziler
KONAKLAMA: Kampüs içerisinde 2 katlı evlerde tek, 2, 3, 4 kişilik banyo – tuvalet paylaşımlı odalarda tam pansiyon olarak sağlanır. Ana kampüse ve kafeteryaya 2 dakika yürüme uzaklığındadır.