Kaplan International Manchester

YAŞ GRUBU – ÜLKE: 16+ / İngiltere
OKUL MERKEZİNİN İSMİ: Kaplan International Manchester
OKUL TANITIM YAZISI:   Kültürel ve tarihi açıdan zengin bir şehri keşfetmek ve çevre kırsalları dolaşmak için ideal bir merkez. Kendinizi kültür, sanat, müzik ve medya ile ünlenmiş ve ayrıca dünyanın en ünlü futbol kulüplerinden birine ev sahipliği yapan şehrin içinde yaşama imkanı. Tarihi açıdan zengin ve büyük bir üniversiteye sahip olan Manchester, öğrenci hayatı için ideal bir yerdir. Merkezi konumdaki okul, mağazalar ve kafelerin hemen yanındadır. Manchester Piccadilly tren istasyonu, okuldan altı dakikalık yürüyüş mesafesindedir; otobüs ve tramvay durakları daha da yakındır.
Kurslar her hafta Pazartesi günü başlamaktadır. Sınıflar en fazla 15 kişiliktir. Dersler entegre beceriler yaklaşımı ile okuma, yazma, dinleme, konuşma, dilbilgisi, kelime bilgisi ve telaffuz üzerine yoğunlaşmaktadır. Dersler teknolojik olarak donanımlı sınıflarda yapılmaktadır. Kurs süresi 2 ile 52 hafta arasındadır.
Okulda kablosuz ağ, kütüphane, öğrenci salonu, multimedya laboratuvarı ve engellier için erişim imkanı bulunmaktadır.
Kaplan kurslarının hepsinin sonunda İngilizce yeterliliğinizi kanıtlayan Kaplan Sertifikası alırsınız. Ancak birçok kurum; üniversite, vize veya iş başvurularında İngilizce seviyenizi belgeleyen sınav sonuçları istemektedir. Kaplan Dil okulu öğrencilerine IELTS Sınav Hazırlığı, Cambridge Sınav Hazırlığı, TOEFL IBT, GRE ve GMAT sınavları için özel kurslar sunmaktadır.
TEMEL BİLGİLER:   LOKASYON:    Manchester
YAŞ GRUBU:    16+
KONAKLAMA:    Aile yanı, Öğrenci Yurdu
AKTİVİTELER:    –
ÜCRET:    Haftalık 255 Pound’dan başlayan fiyatlarla.
EĞİTİM ÇEŞİTLERİ 1. Tatilde İngilizce
2. Genel İngilizce
3. Yoğun İngilizce
4. İş İngilizcesi
5. IELTS Hazırlığı
6. Akademik yıl
7. KEY (Kaplan İngilizce Yılı)
KONAKLAMA: Aile yanı ve öğrenci yurdu konaklama seçenekleri vardır