Los Angeles – Loyola Marymount University

YAŞ GRUBU – ÜLKE: 13-18 Yaş / Amerika
OKUL MERKEZİNİN İSMİ: Los Angeles – Loyola Marymount
OKUL TANITIM YAZISI:  

Loyola Üniversitesi, 1911 yılında Los Angeles’in doğusunda denize yakın Marina del Rey bölgesinde, büyük bir arazi üzerine kurulmuştur. Her daim güzel havası, öğrencileri düşünerek yapılmış geniş kampüs, sahillere yakınlık, çok çeşitli spor yapma imkanı, öğrenciler açısından çok avantajlar oluşturur. Kampüste dinlenme tesisleri, kapalı basketbol ve voleybol sahaları, futbol sahaları, tenis kortları, kum voleybol sahası, 30 metrelik açık yüzme havuzu, market, bankamatikler bulunmaktadır. Öğrencilerin kaldığı binalarda her katta mutfak ve oturma alanları mevcuttur. Kampüsün hemen önünden kalkan otobüs ile ulaşım her yere çok kolaydır. Otobüsle öğrenciler 15 dakikada Venice Beach’e, 30 dakikada Santa Monica Beach’e varabilmektedirler.

Program; haftada 20 ders İngilizce eğitimi verilir. Yapılan geziler arasında, Los Angeles ve Hollywood şehir turları, Universal Stüdyoları sayılabilir. Hollywood Sightseeing Pentagon, Atlantic City, gibidir. Basketbol, Voleybol, Futbol, Tenis Bingo, Temalı Disko gecesi, Film gecesi, yapılan aktiviteler arasındadır.

TEMEL BİLGİLER:   LOKASYON:    Los Angeles
YAŞ GRUBU:    13-18 Yaş
KONAKLAMA:    Kampüs Konaklama
AKTİVİTELER:    Basketbol, Voleybol, Futbol, Tenis, Disko Gecesi, Film Gecesi, Geziler
KONAKLAMA: Kampüs içerisinde Del Rey yurdunda 2 kişilik odalarda tam pansiyon olarak sağlanır. Banyo, tuvalet ve mutfak paylaşımlıdır.