Londra – Greenwich University/Maritime Campus

YAŞ GRUBU – ÜLKE: 11-17 Yaş / İngiltere
OKUL MERKEZİNİN İSMİ: Londra – Greenwich University/Maritime Campus
OKUL TANITIM YAZISI:  

Kampüsümüz, Londra’ya 15 dakika uzaklıktaki Greenwich’in merkezinde yer alır ve 3 adet barok yapıdan oluşmaktadır. İngiliz Kraliyet Gözlemevi de Greenwich’de bulunmaktadır.1884 yılından bu yana başlangıç meridyeninin bu noktadan geçtiği kabul edilmektedir. Kral 8. Henry, Kraliçe Mary, 1. Elizabeth Greenwich’de doğmuş İngiltere kral ve kraliçelerden bazılarıdır. Thames nehri kıyısında olduğundan, dinlenme ve gezinti yönünden, Londra’da yaşayanlar arasında, özellikle hafta sonlarında oldukça popülerdir. Londra’ya merkeze oldukça yakın olması, gezi yönünden öğrencilere seçenek ve kolaylık sağlar. Alışveriş merkezleri, kafeler, sinemalar, müzeler ve turistik mekanlara sahip olan Greenwich, öğrencilerin sosyal ihtiyaçlarını da karşılar. Öğrencilerimiz Greenwich University kampüsünde, dünyanın dört bir yanından gelen öğrencilerle aynı ortamda kalarak farklı kültürleri tanıma olanağını bulurlar. Thames Nehri ile iç içe bir ortamda hem tatillerinin tadını çıkaracaklar, hem de yeni arkadaşlıklar kuracak, yabancı dillerini geliştireceklerdir.

Program; Haftada 20 ders İngilizce eğitimi verilir, tam gün yapılan gezilerde; Buckingham Palace, Westminster Abbey, Big Ben, Trafalgar Square, Londra Kulesi, Ulusal Galeri, Covent Garden, Canary Wharf, Brighton, Cambridge ve King’s Koleji ziyareti, Greenwich şehir turu sayılabilir.

TEMEL BİLGİLER:   LOKASYON:    Londra
YAŞ GRUBU:    11-17 Yaş
KONAKLAMA:    Kampüs Konaklama
AKTİVİTELER:    Spor Turnuvaları, Sanatsal Etkinlikler, Geziler
KONAKLAMA: 380 öğrenci kapasiteli kampüs, 2014 Eylül ayında yenilenmiştir. Kampüsün içerisindeki 5 – 8 daireden oluşan apartmanlarda, tek, çift, üç ve dört kişilik odalarda tam pansiyon olarak konaklama sağlanır. Kampüste kafe, spor salonu ve ücretsiz internet için wifi bulunur.