Liverpool – University of Liverpool

YAŞ GRUBU – ÜLKE: 11-17 Yaş / İngiltere
OKUL MERKEZİNİN İSMİ: Liverpool – University of Liverpool
OKUL TANITIM YAZISI:  

Liverpool, İngiltere’nin kuzey batısında yer alan 800 yılın üzerinde tarihe sahip, dünyanın Pop müzik başkenti ve elbette 1960’lı yılların rock müziği efsanesi Beatles’ın şehri olması nedeni ile İngiltere’nin en çok ziyaret edilen yerlerinden birisidir. Modern ve tarihi binaların bir arada olduğu şehirde, 2 katedral, birçok restoran, kafe, alışveriş merkezleri ve sanat galerileri bulunur. Yaz okulu, şehir merkezine 25 dakika uzaklıkta bulunan Liverpool Üniversitesi’nde verilir. Kampüste, açık hava spor alanları, modern bir disko ve dans stüdyosu bulunur. Londra’ ya 2 saat uzaklıktadır

Program; haftada 20 ders İngilizce eğitimi verilir, dans ve drama sınıfları program içerisindedir. Yapılan geziler arasında; Liverpool, Londra ve Manchester sayılabilir. Disko gecesi, film gecesi, moda şovları, masal ve hikaye geceleri, karaoke aktiviteler arasındadır.

TEMEL BİLGİLER:   LOKASYON:    Liverpool
YAŞ GRUBU:    11-17 Yaş
KONAKLAMA:    Kampüs Konaklama
AKTİVİTELER:    Futbol, Basket, Tenis, Disko, Dans Stüdyosu, Geziler
KONAKLAMA: Kampüs içerisinde modern 3 katlı evlerde tek kişilik banyo – tuvalet paylaşımlı odalarda tam pansiyon olarak sağlanır. Sınıflara 10 dakika yürüme uzaklığındadır.