Kaplan International Portland

YAŞ GRUBU – ÜLKE: 16+ / ABD
OKUL MERKEZİNİN İSMİ: Kaplan International Portland
OKUL TANITIM YAZISI:   Harika müzik mekanları ve çevresindeki doğal güzelliği ile gözde bir yer. Parkları, kır yürüyüşü ve yaya dostu oluşu ile tanınan bu küçük ve samimi şehri keşfedin. Dünyanın ‘en yeşil’ şehirlerinden biri olan Portland’ın göz alıcı mimarisini görmenin en harika yolu bisiklet ile turlamaktır. Şehri aynı zamanda geniş toplu taşıma ağına, kış sporlarına, arkadaş canlısı ve yaratıcı halka sahiptir. Okul birçok yerel restoran, kafe ve alışveriş bölgesiyle çevrilidir; sayısız otobüs, hafif raylı tren ve tramvay birkaç dakika uzaklıktadır.
Kurslar her hafta Pazartesi günü başlamaktadır. Sınıflar en fazla 15 kişiliktir. Dersler entegre beceriler yaklaşımı ile okuma, yazma, dinleme, konuşma, dilbilgisi, kelime bilgisi ve telaffuz üzerine yoğunlaşmaktadır. Dersler teknolojik olarak donanımlı sınıflarda yapılmaktadır. Kurs süresi 2 ile 52 hafta arasındadır.
Okulda kablosuz ağ, kütüphane, öğrenci salonu, multimedya laboratuvarı, ve engelliler için erişim imkanı bulunmaktadır.
Kaplan kurslarının hepsinin sonunda İngilizce yeterliliğinizi kanıtlayan Kaplan Sertifikası alırsınız. Ancak birçok kurum; üniversite, vize veya iş başvurularında İngilizce seviyenizi belgeleyen sınav sonuçları istemektedir. Kaplan Dil okulu öğrencilerine IELTS Sınav Hazırlığı, Cambridge Sınav Hazırlığı, TOEFL IBT, GRE ve GMAT sınavları için özel kurslar sunmaktadır.
TEMEL BİLGİLER:   LOKASYON:    Portland
YAŞ GRUBU:    16+
KONAKLAMA:    Aile yanı, Öğrenci yurdu
AKTİVİTELER:    –
ÜCRET:    Haftalık 415 Dolar’dan başlayan fiyatlarla.
EĞİTİM ÇEŞİTLERİ 1. Tatilde İngilizce
2. Genel İngilizce
3. Yoğun İngilizce
4. TOEFL iBT ve Akademik İngilizce
5. KEY (Kaplan İngilizce Yılı)
6. GMAT Hazırlığı
7. GRE Hazırlığı
8. Akademik Yıl
KONAKLAMA: Aile yanı ve öğrenci yurdu konaklama seçenekleri vardır.