Kaplan International Liverpool

YAŞ GRUBU – ÜLKE: 16+ / İngiltere
OKUL MERKEZİNİN İSMİ: Kaplan International Liverpool
OKUL TANITIM YAZISI:   Beatles’ın evinin de dahil olduğu zengin kültürel mirası keşfetmek ve hareketli gece hayatını yaşamak için idealdir. İngiltere’nin Londra dışındaki en önemli müzelerini ve sanat galerilerini gezin. Liverpool’un sürekli kullanılan büyük limanı ve denizle olan uzun bağlantısı; güzel binaları, hareketli ve zengin çeşitlilikte kültürü ve gece hayatı ile şehrin tarihini en güzel şekilde yaşayabilirsiniz. Cavern Quarter’ın şık mağazaları, kafeleri ve kulüpleri okuldan kısa bir mesafede yer alır. Moorfields metro istasyonu ise okula iki dakikadan daha kısa yürüyüş mesafesindedir.

Kurslar her hafta Pazartesi günü başlamaktadır. Sınıflar en fazla 15 kişiliktir. Dersler entegre beceriler yaklaşımı ile okuma, yazma, dinleme, konuşma, dilbilgisi, kelime bilgisi ve telaffuz üzerine yoğunlaşmaktadır. Dersler teknolojik olarak donanımlı sınıflarda yapılmaktadır. Kurs süresi 2 ile 52 hafta arasındadır. Okulda kablosuz ağ, kütüphane, öğrenci salonu, Multimedya laboratuvarı ve engelliler için erişim imkanı bulunmaktadır.

Kaplan kurslarının hepsinin sonunda İngilizce yeterliliğinizi kanıtlayan Kaplan Sertifikası alırsınız. Ancak birçok kurum; üniversite, vize veya iş başvurularında İngilizce seviyenizi belgeleyen sınav sonuçları istemektedir. Kaplan Dil okulu öğrencilerine IELTS Sınav Hazırlığı, Cambridge Sınav Hazırlığı, TOEFL IBT, GRE ve GMAT sınavları için özel kurslar sunmaktadır.
TEMEL BİLGİLER:   LOKASYON:    Liverpool
YAŞ GRUBU:    16+
KONAKLAMA:    Aile yanı, Öğrenci Yurdu
AKTİVİTELER:    –
ÜCRET:    Haftalık 255 Pound’dan başlayan fiyatlarla.
EĞİTİM ÇEŞİTLERİ 1. Tatilde İngilizce
2. Genel İngilizce
3. Yoğun İngilizce
4. İş İngilizcesi
5. Yoğun İş İngilizcesi
6. IELTS Hazırlığı
7. Akademik yıl
8. KEY (Kaplan İngilizce Yılı)
KONAKLAMA: Aile yanı ve öğrenci yurdu konaklama seçenekleri vardır