ILAC Toronto

YAŞ GRUBU – ÜLKE: 16+ / Kanada
OKUL MERKEZİNİN İSMİ: International Language Academy of Canada
OKUL TANITIM YAZISI:  

İngilizce’yi Kanada’da öğrenmek ve unutulmaz deneyimler yaşamak isteyen öğrenciler için ILAC kuşkusuz en iyi seçimdir. ILAC 25 kezden fazla İngilizce eğitimi ve müşteri hizmeti bakımından ödüle layık görülmüştür. Toronto ve Vancouver’daki kampüsleri dünyanın en hareketli ve çeşitlilik gösteren şehirlerinden ikisini deneyimlemenizi sağlar. Kurslar tüm İngilizce seviyelerindeki öğrencilerin daya iyi beceriler geliştirmelerine ve geniş bir yelpazedeki hedeflerine ulaşmalarına yardım etmek üzere tasarlanmıştır. ILAC öğrencileri 75’in üzerinde ülkeyi temsil etmekte ve tüm kültürleri ve farklı görüşleri kucaklayan heyecan verici bir ortam yaratmaktadır. Odaklı çalışmaya elverişli modern ve butik kampüste hem öğrenecek hem de uzun süreli arkadaşlıklar kuracaksınız.

Kanada’nın en güzel yanlarını görmenizi sağlayan ve İngilizce becerilerinizi hayata geçirmenize elveren cazip sosyal aktiviteler düzenlenmektedir. ILAC öğrencilerin yeni İngilizce becerilerinizi yalnızca sınıfta değil dışarıda da kullanmanızın ne kadar önemli olduğunun farkında. Okul Kanada’nın size sunacağı en iyi şeyleri deneyimlemenize yardımcı olmaktadır. Doğa, kültür, kenti keşfetme ya da salt eğlence olsun; Kanada’da hepsi var.

ILAC, Oxford University Press ile olan ortaklığı sayesinde yabancı öğrencilerin bireysel ihtiyaçlarına göre İngilizce ders kitapları hazırlanmakta ve basılmaktadır. İngilizceniz ister Beginner ister Pre-Advanced seviyesinde olsun, ILAC’in dikkatle hazırlanmış öğretim programı hedeflerinize ulaşmada yardımcı olacaktır.

ILAC’taki herkes Kanada’da İngilizce öğrenme deneyiminizin mümkün olan en iyi biçimde geçmesi için canla başla çalışmaktadır. Bu da, programınızı seçmede bilinçli rehberlik, Kanada’da bulunduğunuz süre içinde kalacak yer konusunda yararlı bilgiler ve dersliklerimizde bulunduğunuz her an etkili bir öğretim alacağınız anlamına gelmektedir. İster seviye ilerleme olsun ister Kanada’daki üniversite ve yüksekokullara Üniversite Hazırlık Programı aracılığıyla başvuru olsun, hedeflerinize ulaşmada ILAC ekibi hep yanınızda.

Üniversite Hazırlık Programı; İlk programını 1997’de başlatan ILAC Kanada’daki Üniversite Hazırlık Programlarının öncüsüdür. ILAC’in Kanada çapında 70’den fazla önde gelen yüksekokul ve üniversite ile ortaklık anlaşmaları bulunmaktadır. IELTS ve TOEFL olmadan ILAC’in Hazırlık ortağı yüksekokul ve üniversitelerin çoğu tarafından kabul edilebilirsiniz. ILAC’te çalışan uzman kadro öğrencilerine ücretsiz akademik danışmanlık ve üniversiteye yerleştirme hizmetleri vermektedir. Program dahilinde öğrenecekleriniz başlıca; Sözlü sunum, yazılı ve sözlü İngilizce becerileri, eleştirel düşünme, araştırma becerileri, makale yazımı, TOEFL hazırlık, zaman yönetimi, sınav yazı teknikleri gibidir. ILAC’in konusunda bilgili yerleştirme uzmanı ekibi, doğru bir eğitim yol haritasının, öğrencinin mesleğinde ve hayatında büyük bir fark yaratacağının bilincindedir. Tüm potansiyelinizi ortaya çıkarabileceğiniz, Kanada’daki en uygun üniversite veya yüksekokulu bulmanızda sizelere destek için hazırlar. Kanada’da yükseköğretim ve üniversite eğitimi hakkında detaylı bilgi almak için lütfen bizimle iletişime geçiniz.

Aile Yanında ve Yurtta Konaklama; ILAC öğrencilerini bir dizi rahat konmakla imkanları sunmaktadır. Kurdukları dostluklar bir ömür boyu sürebilmektedir. ILAC tarafından özenle seçilmiş aileler ile birlikte yaşamak doğrudan bir sosyal ortam içinde ana dili İngilizce olan insanlarla düzenli iletişim imkanı sağlar. Bu ILAC’ta geliştirmekte olduğunuz becerilerin pratiğini yapmanın en iyi yoludur. Her aile yanı konaklama, sıkı kurallarımızın uygunladığından ve ihtiyaçlarınızın karşılandığından emin olmak için izlenmektedir. Aileler farklı kültürel yapılardan gelebilir ve aynı ev içinde başka öğrenciler de bulunabilir.

Aile Yanı Konaklama Deneyiminiz:
 • Rahat tek ya da çift kişilik oda konaklama
 • Önceki öğrenciler tarafından yüksek puan verilmiş konuksever bir aile
 • Haftanın 7 günü – Günde 3 öğün yemek
 • İnternet erişimi
 • Self servis kahvaltı ve öğle yemekleri
 • Sıcak akşam yemekleri

Yurtlar; Kanada’da kaldıkları şehri deneyimlemede daha çok özgürlük arayan ILAC öğrencileri için yurtlar İngilizce dil becerilerinizi kendi kendinize geliştirmek için bir fırsat sunar.

Yurt deneyiminiz:
 • Ortak ya da özel banyolu tek kişilik oda
 • Öğünler sizin sorumluluğunuzdadır
 • Emniyet – çoğu yurtta mevcuttur
 • 24 saat güvenlik
 • Sunulan kolaylıklar (ör: internet, çamaşır yıkama, vb.) yurttan yurda değişmektedir.
TEMEL BİLGİLER:   LOKASYON:    Toronto
YAŞ GRUBU:    16+
KONAKLAMA:    Aile yanı, yurt konaklama
AKTİVİTELER:    Sosyal etkinlikler ve geziler
ÜCRET:    Haftalık 345 Kanada Doları’ndan başlayan fiyatlarla.
EĞİTİM ÇEŞİTLERİ 1. Genel İngilizce (Haftada 22,5 saat ders)
2. Power İngilizce (Haftada 28,5 saat ders)
3. İş İngilizcesi
4. Cambridge English
5. TOEFL Hazırlık
6. IELTS Hazırlık
7. Üniversite Hazırlık
KONAKLAMA: Aile yanı ve yurt konaklama seçenekleri mevcuttur.
AKTİVİTELER: Ek ücret ile haftalık sosyal aktiviteler ve geziler.