EC San Francisco

YAŞ GRUBU – ÜLKE: 16+ / ABD
OKUL MERKEZİNİN İSMİ: EC San Francisco
OKUL TANITIM YAZISI:   San Francisco özgürlüğü ve açıklığı seven, renkli, yaratıcı bir şehirdir. Çoğu zaman eksantrik, her zaman çekici olan bu canlı yer, enteresan mahallelerinden ve çarpıcı manzarasından, harika deniz ürünlerine ve mimarisine kadar geniş bir yelpazede sunmaktadır. EC San Francisco, şehrin Downtown bölgesinde bulunan Market Street’in hemen yanında merkezi bir konuma sahip modern bir mekandır. Sınıflar, güneş dolu geniş bir salonun çevresini kuşatır ve hemen etrafında çok çeşitli mağazalar, restoranlar ve kafeler bulunur. Okul, Union Square’e, sahil şeridine ve öğrenci yurduna kısa bir yürüyüş mesafesindedir. EC San Francisco’da dünyanın dört bir yanındaki sınıf arkadaşlarıyla birlikte eğitim alıp, ömür boyu arkadaşlıklar kurabilirsiniz !
EC San Francisco okulunda öğrencilerin ücretsiz olarak kullanabileceği ücretsiz Wi-Fi, kütüphane, kafeterya ve üniversite başvuruları için akademik danışmanlık hizmetleri vardır. Okulda 15 adet moderm ekipmanlarla donatılmış sınıf ve 23 öğrenci bilgisayarı bulunmaktadır. Sınıflar en fazla 15 kişiliktir ve ortalama sınıf yoğunluğu 12 öğrencidir. Okuldaki Türk öğrenci yoğunluğu %5’tir. Merkez öğrencilerine kurs materyallerini ücretsiz olarak vermektedir. Dilerseniz ücretsiz olarak sunulan The “Hood – tours in English of local neighbourhoods” atölye çalışmasına katılabilirsiniz !
Okul öğrencilerine ücretli ve ücretsiz olarak geziler düzenlemektedir. Yerel üniversite gezileri ve Botanical Garden gibi turlar ücretsiz gezilerden bazılarıdır. Las Vegas, Los Angeles ve Yosemite Natinal Park gibi yerlere yapılan ücretli gezilere katılabilirsiniz. Okulda ücretsiz olarak karaoke, şehir turları barbekü partileri gibi etkinlikler düzenlenmektedir.
TEMEL BİLGİLER:   LOKASYON:    San Francisco
YAŞ GRUBU:    16+
KONAKLAMA:    Aile yanı, yurt konaklama
AKTİVİTELER:    Sosyal etkinlikler ve geziler
ÜCRET:    Haftalık 370 Dolar’dan başlayan fiyatlarla
EĞİTİM ÇEŞİTLERİ 1. Genel İngilizce
2. İş İngilizce
3. Akademik Sömestir
4. Cambridge Sınav Hazırlığı
5. TOEFL Sınav Hazırlığı
6. Bire bir İngilizce
7. California Dreamin’
KONAKLAMA: Aile yanı ve yurt konaklama seçenekleri mevcuttur.
AKTİVİTELER: Ek ücret ile haftalık sosyal aktiviteler ve geziler.