EC San Diego

YAŞ GRUBU – ÜLKE: 16+ / ABD
OKUL MERKEZİNİN İSMİ: EC San Diego
OKUL TANITIM YAZISI:   Harika kaliforniyalı iklimi ile San Diego, açık hava yaşam tarzını ve harika manzaralarıyla öğrencilerin eğitim almaları için eşsiz bir şehirdir. Tipik evleri, altın kumsalları, tenha koyları ve muhteşem manzarasıyla San Diego, Kaliforniya yaşam biçimini en iyi şekilde deneyimlemenize olanak sağlıyor. EC San Diego, mağazaları ve inanılmaz plajları ile tanınan La Jolla bölgesinde yer almaktadır ve fokların sörfçülerin ve plajda güneşin tadını çıkaranların yanında görülebileceği bir yerdedir. Okul San Diego’nun en iyi dalış ve sörf merkezlerine 5 dakikalık yürüyüş mesafesindedir. Okulun parlak sınıfları, geniş öğrenci salonu ve okyanus manzaralı açık terası, EC San Diego’ya özgü, rahat Kaliforniyalı bir atmosfer yaratmaya yardımcı olur. EC San Diego, her öğrenciye uygun geniş bir İngilizce dil kursu sunmaktadır.

EC San Diego okulunda öğrencilerin ücretsiz olarak kullanabileceği ücretsiz Wi-Fi, kütüphane, kafeterya ve üniversite başvuruları için akademik danışmanlık hizmetleri vardır. Okulda 19 adet moderm ekipmanlarla donatılmış sınıf ve 27 öğrenci bilgisayarı bulunmaktadır. Sınıflar en fazla 15 kişiliktir ve ortalama sınıf yoğunluğu 12 öğrencidir. Okuldaki Türk öğrenci yoğunluğu %2’dir. Merkez öğrencilerine kurs materyallerini ücretsiz olarak vermektedir. Dilerseniz ücretsiz olarak sunulan yerel halk ile konuşma sınıfları atölye çalışmasına katılabilirsiniz !

Okul öğrencilerine ücretli ve ücretsiz olarak geziler düzenlemektedir. Las Vegas, Los Angeles ve San Francisco gibi yerlere yapılan ücretli gezilere katılabilirsiniz. Okulda ücretsiz olarak basketbol, futbol, voleybol, Modern Art Museum gezisi, sanat dersi gibi etkinlikler düzenlenmektedir

TEMEL BİLGİLER:   LOKASYON:    San Diego
YAŞ GRUBU:    16+
KONAKLAMA:    Aile yanı, yurt konaklama
AKTİVİTELER:    Sosyal etkinlikler ve geziler
ÜCRET:    Haftalık 380 Dolar’dan başlayan fiyatlarla
EĞİTİM ÇEŞİTLERİ 1. Genel İngilizce
2. Yarı Yoğun İngilizce
3. Yoğun İngilizce
4. İş İngilizcesi
5. Akademik İngilizce
6. Akademik Sömestir / Yıl
7. Yoğun Akademik Sömestir / Yıl
8. Crambridge Sınav Hazırlığı
9. TOEFL Sınav Hazırlığı
10. Bire bir İngilizce
11. İngilizce + Sörf
KONAKLAMA: Aile yanı ve yurt konaklama seçenekleri mevcuttur.
AKTİVİTELER: Ek ücret ile haftalık sosyal aktiviteler ve geziler.