EC New York

YAŞ GRUBU – ÜLKE: 16+ / ABD
OKUL MERKEZİNİN İSMİ: EC New York
OKUL TANITIM YAZISI:   EC New York , The Big Apple’ın merkezinde bulunan bir İngilizce okuludur. Manhattan Times Meydanı’nın kalbinde, muhteşem şehir manzaralı bu modern okul, 5. Cadde, Broadway, Empire State Building’e sadece birkaç dakika uzaklıktadır. Özgürlük Heykeli ve Times Meydanı gibi dünyanın en ikonik manzaralarına ev sahipliği yapan New York’ta bulunan ‘Big Apple’, diğerlerinden farklı bir şehir deneyimidir. Sanat, alışveriş, kültür, finans ve modadaki bu eğlenceli ve hızlı tempolu dünya lideri, küresel trendlerin belirlendiği ve hayallerinin gerçekleştiği yerdir. Sizleri harika bir öğrenme ortamı, eğlenceli ve ilginç dersler, profesyonel öğretmenler, uygun fiyatlı konaklama ve dünyanın en heyecan verici şehirlerinden birini keşfetme şansı bekliyor.
EC New York okulunda öğrencilerin ücretsiz olarak kullanabileceği ücretsiz Wi-Fi, kütüphane, çalışma odaları, ortak kullanım alanları ve üniversite başvuruları için akademik danışmanlık hizmetleri vardır. Okulda 10 adet moderm ekipmanlarla donatılmış sınıf ve 22 öğrenci bilgisayarı bulunmaktadır. Sınıflar en fazla 15 kişiliktir ve ortalama sınıf yoğunluğu 12 öğrencidir. Okuldaki Türk öğrenci yoğunluğu %5’tir. Merkez öğrencilerine kurs materyallerini ücretsiz olarak vermektedir. Dilerseniz ücretsiz olarak sunulan konuşma sınıflarına ve gramer derslerine katılabilirsiniz !
Okul öğrencilerine ücretli ve ücretsiz olarak geziler düzenlemektedir. Bryant Park’ta şehir yürüyüşleri, piknikler ve dans dersleri ücretsiz aktivitelerden bazılarıdır. Boston, Philadelphia, Washington DC ve Niagara Falls gibi yerlere yapılan gezilere katılabilirsiniz.
TEMEL BİLGİLER:   LOKASYON:    New York
YAŞ GRUBU:    16+
KONAKLAMA:    Aile yanı, yurt konaklama
AKTİVİTELER:    Sosyal etkinlikler ve geziler
ÜCRET:    Haftalık 415 Dolar’dan başlayan fiyatlarla
EĞİTİM ÇEŞİTLERİ 1. Genel İngilizce
2. Yarı Yoğun İngilizce
3. Yoğun İngilizce
4. İş İngilizcesi
5. Akademik Sömestir
6. Yoğun Akademik Sömestir
7. Cambridge Sınav Hazırlığı
8. TOEFL Sınav Hazırlığı
9. Bire bir İngilizce
KONAKLAMA: Aile yanı ve yurt konaklama seçenekleri mevcuttur.
AKTİVİTELER: Ek ücret ile haftalık sosyal aktiviteler ve geziler.