Centre International d’Antibes

YAŞ GRUBU – ÜLKE: 8-17 Yaş / Fransa
OKUL MERKEZİNİN İSMİ: Antibes
OKUL TANITIM YAZISI:  

Fransa’nın en güzel şehirlerinde okulları bulunan Centre International d’Antibes, 1985 yılında kurulmuştur, 75.000 nüfuslu, 25 km uzunlukta sahili olan ve senede 300 gün güneş görülen Antibes, gençler için en popüler ve en güvenilir şehirlerden birisidir, gündüz ve geceler aktivitelerle doludur. Cannes’a 10 km. Nice’e 30 km, Monte Carlo ve Saint Tropez’ye ise 1 saat uzaklıktadır. Okulun yıl boyunca yaklaşık 5000 dolayında yabancı öğrencisi bulunmaktadır. Havuz, kafeterya, TV odası, amfi tiyatro, futbol ve voleybol sahaları kampüsün içindedir.

Program; Haftada 20 veya seçiminize göre 28 ders Fransızca eğitimi verilir. Standart, yoğun Fransızca ve DELF sınavına hazırlık ve golf kursları verilir. 1 tam ve 1 yarım gün gezileri arasında Lérins Adaları, Nice veya Denizcilik Tema Parkı, Monaco, Cannes, Marineland sayılabilir. Öğleden sonraları, yelken, spor turnuvaları, temalı aktiviteler, barbekü, dans akşamları, kabare şovları yapılan aktivitelerden bazılarıdır.

TEMEL BİLGİLER:   LOKASYON:    Antibes
YAŞ GRUBU:    8-17 Yaş
KONAKLAMA:    Kampüs Konaklama
AKTİVİTELER:    Futbol, Basketbol, Voleybol, Sosyal Aktiviteler
KONAKLAMA: Okulun 2 ayrı kampüsünde iki, üç veya dört kişilik odalarda tam pansiyon şeklindedir. Tuvalet ve banyolar, aynı katta ortak kullanımlıdır.